13192
Medyczne
Ryzyko zajścia migotania przedsionków na przestrzeni kolejnych 5 lat
Kalkulator na podstawie wprowadzonych danych oblicza ryzyko zajścia migotania przedsionków na przestrzeni następnych 5 lat.
Zobacz podobne
301677
Medyczne
Konwerter jednostek glikemii (stężenia cukru we krwi)
Kalkulator dokonuje konwersji stężenia cukru we krwi z miligramów na decylitr (mg/dL) na milimole na litr (mmol/L) i odwrotnie.
110809
Medyczne
LBM - masa ciała bez tkanki tłuszczowej
Kalkulator na podstawie wprowadzonych danych: wagi ciała, wzrostu oraz płci oblicza całkowitą masę ciała bez tkanki tłuszczowej (masa organów, krwi, kości, mięśni, skóry).
95085
Medyczne
GFR - Współczynnik przesączania kłębuszkowego
Współczynnik przesączania kłębuszkowego (ang. glomerular filtration rate, GFR) – ilość osocza przefiltrowana w jednostce czasu przez kłębuszki nerkowe do tzw. moczu pierwotnego. Zwykle podawany jest w ml/min. Współczynnik GFR pozwala na ocenę stopnia wydolności nerek.
Użytkownicy oglądali również
261335
Finansowe
ROCE - wskaźnik wydajności inwestycji
Kalkulator oblicza wskaźnik ROCE na podstawie podanych zysków przed opodatkowaniem, całkowitego kapitału oraz bieżących zobowiązań.
ROCE (ang. Return On Capital Employed) - wskaźnik określający wydajność oraz rentowność inwestycji, w które zaangażowany jest kapitał firmy.
17418
Weryfikatory
Weryfikator NRB/BBAN
Kalkulator pozwala zweryfikować poprawność wprowadzonego numeru rachunku bankowego.
20595
Fizyczne
Równanie transmisji Friisa
Kalkulator oblicza moc z jaką antena odbiera sygnał emitowany z drugiej anteny o danej mocy i odległości większej od pojedynczej długości fali. Im większa częstotliwość nadawania tym większa strata mocy na trasie przesyłu sygnału.
40701
Życie codzienne
Czas pracy baterii
Kalkulator na podstawie podanej pojemności baterii i zużycia szacuje jej czas pracy. Kalkulator nie uwzględnia zmian taktowania procesora i działania ACPI w przypadku komputerów.
904987
Budowlane
Izolacja ścian
Jak policzyć izolację ścian?
Kalkulator pozwala obliczyć ilość płyt izolacyjnych potrzebnych do pokrycia ścian budynku metodą "lekką mokrą" lub "lekką suchą". Nie ma do wyboru metody ponieważ dla jednej i drugiej wyniki są identyczne.